Kryptoměna

Kryptoměna je typ elektronických peněz neboli virtuální platební systém s vlastními peněžními jednotkami, jejíž využití je jednou z nejvýznamnějších investic současnosti. Dle Generálního finančního ředitelství se však nejedná o měnu, ale o nehmotnou movitou věc. Data o kryptoměnových uživatelských účtech a bitcoinové výměnné operace jsou zpravidla šifrovány pomocí technologie distribuované databáze blockchain. Dnes jsou kryptoměny ve fázi dynamického rozvoje a mezi odborníky panuje názor, že jsou penězi budoucnosti.

Mnoho podnikatelů dělá při investování do kryptoměny či při jejím prodeji chyby, které následně mohou vést nejen k finančním ztrátám, ale také k odpovědnosti za škody či dokonce k zahájení trestního řízení. Důvodem může být nejednoznačný postoj k digitálním aktivům ze strany vládních představitelů v různých zemích světa.

Naši právníci Vám pomohou se těmto problémům včas vyhnout, případně Vám poradí s postupem v již zahájených řízeních u daňových či jiných veřejnoprávních orgánů, a to nejen v České republice.

V Advokátní kanceláři Zaripov & Partners Vám můžeme vyjít vstříc ohledně konzultačních služeb týkajících se akvizic, používání kryptoměn, těžby digitálních aktiv či realizaci ICO (Initial coin offer).

Specialisté kanceláře Vám pomohou zejména s následujícími situacemi:

  • založení společnosti, registrace fyzické osoby jako podnikatele, to vše v oblasti kryptoměny a v jakékoli jurisdikci světa
  • používání tokenů, cenných papírů a těžba kryptoměny
  • právní poradenství v oblasti investic a obchodní činnosti
  • vedení dokumentace za účelem účetnictví a dohledu ze strany veřejnoprávních orgánů
  • řešení sporů vzniklých při obchodování s kryptoměnou
  • realizace transakcí za účelem nákupu a prodeje kryptoměny
  • daňové poradenství
  • směna kryptoměny za české koruny/eura/dolary
  • směna české koruny/euro/dolar za kryptoměnu

Specialisté Advokátní kanceláře Zaripov & Partners mají rozsáhlé zkušenosti v oblasti kryptoměn. Sledují aktuální trendy v kryptoměnovém průmyslu, veškeré změny v legislativě a soudní judikaturu. Se službami našich specialistů bude Vaše firma schopna pracovat s jakýmkoli druhem digitálních aktiv pod spolehlivou právní ochranou.

Kontaktujte nás

Všechny informace jsou zcela skryté a chráněné právy advokáta a klienta.